Od niedzieli do niedzieli 29

15 maja 2022

W tym wydaniu:

-Mistrzostwo Polski Jakuba Kamińskiego !
-Quiz Orzegowski .Co wiesz o Burlochu
-TMO w Muzeum Miejskim
-Dawne zdjęcia w kolorze (1)
-Ciekawostki Orzegowskie
-Zdjęcie z kalendarza
-Z dawnej prasy (Orzegów lata 30)
– Ze sportu

 

 

Mistrzostwo Polski Jakuba Kamińskiego !!!

 

Na jedną kolejkę przed zakończeniem rozgrywek  ekstraklasy  drużyna Lecha Poznań zapewniła sobie    tytuł MISTRZA POLSKI . Walnie do tego sukcesu przyczynił się nasz  orzegowski super talent   Jakub Kamiński , który rozegrał większość meczy w podstawowym składzie zdobywając w nich  9 bramek i zaliczając 8 asyst.

Zdawać by się mogło  ,że  dopiero co  Kuba wszedł do pierwszej drużyny Lecha, a tu już za nim ponad 100 występów w barwach tego klubu ,  w tym 83 w meczach ekstraklasy !

Jak na 19 latka  jego dotychczasowy dorobek musi imponować  :

-Dwukrotne klubowe młodzieżowe mistrzostwo Polski .
– Debiut w pierwszej reprezentacji Polski,
-Ponad 40 meczy w reprezentacjach młodzieżowych Polski  w różnych kategoriach wiekowych ,
– Funkcja kapitana reprezentacji do lat 21,
-Tytuł najlepszego ligowca w rozgrywkach ekstraklasy w roku 2o21
– Mistrz Polski sezonu 2021/22

 

Wkrótce ostatni pożegnalny mecz Jakuba Kamińskiego w polskiej ekstraklasie .Od 1 lipca rozpoczyna się jego  nowy etap kariery już w barwach klubu  Bundesligi VFL  Wolfsburg , z którym podpisał  kontrakt obowiązujący  do końca sezonu 2026/27

 

 

 

 

Quiz Orzegowski 
Co wiesz o Burlochu

 

To najnowszy test wiedzy o Orzegowie ,w tym przypadku quiz  w całości poświęcony jest tematyce Burlocha .Pytania nie są zbyt trudne i należy się spodziewać ,że ci którzy się z nim zmierzą powinni sobie dać radę z poprawnymi odpowiedziami .Tym razem quiz ten również  zostanie wrzucony na profil facebookowy Burloch Areny , gdzie zagląda  dużo ludzi młodych, najczęściej użytkowników tego obiektu  Ciekawe jak im pójdzie?

 

 

Quiz Orzegowski – wejdź tu

 

 

 

 

 

 

Z dawnej prasy

Orzegów lata 30.- Orzegowskie Derby

Od prawie 30 lat w naszej dzielnicy nie ma sekcji piłki nożnej i niewiele się zanosi  by kiedykolwiek jeszcze miała tu zaistnieć. A był czas ,że KS 27 Orzegów miał dwa zespoły seniorów biorące udział w rozgrywkach ligowych.! Bywało też tak  że , Orzegów miał swoje małe lokalne derby! Derby jak to derby, zawsze się rządzą swoimi prawami .Nigdy nie ma w nich zdecydowanego faworyta mimo ,że teoretycznie jedna z drużyn lepiej wygląda piłkarsko i gra na wyższym poziomie od przeciwnika.

Po drugie  derbowe mecze zawsze są niezwykle zacięte i sędziowie mają na nich pełne ręce roboty.Jakby na potwierdzenie tego notka prasowa po meczu SMP Orzegów z KS27 Orzegów , Działo się tam..

 

Jako ciekawostka, ów krewki zawodnik KS 27 Orzegów przez którego przerwano mecz to brat mojej babci , taki wujek którego dobrze znałem , ale nigdy nie miałem śmiałości zapytać go, co takiego w meczu nawywijał ,że aż sędzia musiał go przerwać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

One thought on “Od niedzieli do niedzieli 29

  1. Dawne zdjęcia w kolorze – ogrodzony teren to ogródki, które w ramach lekcji biologi były uprawiane przez uczniów szkoły nr 36 (dalsza część) i 38 (bliższa część). Też miałem w tym udział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *