j

Orzegowska Strona Internetowa po raz pierwszy w sieci ukazała się  10 listopada 2004 roku.
Nieprzerwanie funkcjonowała do lipca 2020 roku.  Po kilkunastomiesięcznej przerwie   w październiku 2021 roku  portal  został reaktywowany.
Od samego początku   motywem przewodnim portalu jest Orzegów – jedna z najstarszych dzielnic Rudy Śląskiej, w 2013 roku w Plebiscycie Dziennika Zachodniego i portalu Nasze Miasto  uznany najbardziej kultową dzielnicą Śląska.

Nazywam się Jerzy Porada jestem autorem i administratorem tej strony.

Strona powstała z  zamiłowania do miejsca z którym jestem związany od urodzenia. Wokół siebie skupia prawdziwych pasjonatów, byłych i obecnych mieszkańców tej dzielnicy.

Publikowane w tym miejscu materiały dotyczą   wielowątkowej przeszłości historycznej przedstawianej   najczęściej i wzbogaconej  poprzez prezentację  archiwalnych zdjęć  w znacznym stopniu pozyskiwanych z zasobów Towarzystwa Miłośników Orzegowa, z którym związany jestem od początku jego istnienia.

Poruszane są tu również tematy współczesne, podawane są bieżące informacje o tym co dzieje się w naszej dzielnicy, przekazywane są fotorelacje z ważniejszych wydarzeń.  Głównym przesłaniem  strony jest  tworzenie ciepłego, pozytywnego  wizerunku Orzegowa wbrew temu, że od lat dzielnica nasza  boryka się z wieloma swoimi problemami i krzywdzącymi stereotypami.

Jakość, charakter  strony jak i jej zawartość od chwili gdy ukazała się po raz pierwszy zawsze powiązane i uzależnione  były od współpracy z Wami,  jej użytkownikami.
To dzięki Wam trafiają do mnie unikatowe często materiały,  stare fotografie,  bezcenne informacje i komentarze , które stają  się nieustanną pożywką i inspiracją do tworzenia tego portalu.

Nadal na taką współpracę liczę.

mój adres mailowy  

 

jurpo@interia.pl