OOO

 

 Osobliwe opowieści  orzegowskie to wielowątkowy zapis  materiałów, które  ukazują się na   orzegowskiej stronie. Dlaczego   osobliwe ? Bo  najczęściej do tej pory  pojawiające się tu artykuły  zaczerpnięte  z różnych źródeł, oparte zostały  na  informacjach i wiedzy takiej trochę encyklopedycznej. Przekaz może i właściwy ale nie zawsze oddający charakter i klimat   tej strony. Czasem w tych publikacjach jakby za mało było Orzegowa w Orzegowie .

Tym razem postaram się tchnąć w  publikowane  przeze mnie teksty  swoje osobiste   emocjonalne odniesienie do tego wszystkiego co  może sprawić, że każdy będzie mógł nasz Orzegów postrzegać jako miejsce  jeżeli nie wyjątkowe to na pewno pod wieloma względami fascynujące. Nie stanie się tak po jednej czy nawet kilku opowiastkach. Ma to być większy zbiór  i dopiero wtedy, już  poprzez całość  wielowątkowych różnorodnych zdarzeń i sytuacji  będziemy mogli się przekonać jak  bogatą przeszłość ma miejsce z którym jesteśmy związani.

Mimo, że materiały tu zamieszczone nie będą jakoś mocno ze sobą spójne, a wręcz każdy z nich będzie poświęcony innemu wątkowi, postaciom mniej lub więcej znanym czy zasłużonym dla Orzegowa, dotyczyć będą nieraz znaczących zdarzeń ,a czasem  tylko drobnych epizodów jakie działy się  do tego w  bardzo dużej rozpiętości czasowej, to z pewnością pozycja ta powinna przybliżyć każdemu jeszcze bardziej  miejsce, któremu poświęcona jest ta strona.  Jego historię, charakter ,tradycje i wielopokoleniowy dorobek.

W tym wszystkim   może odnajdziemy odpowiedź na pytanie. Co ma w sobie takiego Orzegów, że  tak wielu z nas mówi  o nim i wspomina go zawsze   ciepło.