Od niedzieli do niedzieli 12

9 stycznia 2022

W tym wydaniu :

-Rocznice przypadające w tym roku – od 10 do 320-lecia
-Ku poprawie wizerunku – zaniedbane miejsce przywracane do życia
-Tak trzymać ! – Park Koksy w dobrych rękach
-Orzegowskie ciekawostki(3) – dawka 5 kolejnych ciekawostek orzegowskich 
-Zdjęcie z kalendarza – Kultowy zespół wita Nowy Rok
-Z dawnej prasy – Orzegów 1905 rok 
-Kamiński w cenie.- Rekordowa suma za Jakuba Kamińskiego.

 

 

 

 

 

 

 

Ku poprawie wizerunku..

 

Czasem nawet  na pozór mniej istotne wydarzenia czy  zachodzące zmiany dotyczące naszej dzielnicy   mogą urosnąć do właściwej rangi i  potrafią cieszyć  na równi z tymi  innymi bardziej okazałymi inwestycjami  jakie od lat nie omijają Orzegowa.
Straszący swym wyglądem od wielu lat fragment elewacji budynku przy ul.Grunwaldzkiej  był niewątpliwie wstydliwym miejscem dla naszej dzielnicy.Tym bardziej  ,że jest to  miejsce często uczęszczane, chociażby przez udających się do kościoła mieszkańców osiedla. Przez ostatni rok w dodatku tamtędy prowadziła linia autobusowa 121 z Bytomia.Takie jedno miejsce  nawet  zauważone mgnieniem oka zza szyby autobusu naprawdę było w stanie popsuć  wizerunek całego Orzegowa.

Banery, które ostatnio zostały zawieszone na murach w tym miejscu zapowiadają ,że  już niebawem  pozbędziemy się kolejnego  niechlujnego , brzydkiego  nie przynoszącego nam chluby  zakątka .Pierwsze prace adaptacyjne już się rozpoczęły.

 

 

 

 Ruszyły prace adaptacyjne wewnątrz pomieszczenia .

 

 

 

 

 

Zdjęcie z kalendarza

Zdjęcie z Kalendarza Orzegowskiego wydanego w 2018 roku.Nie mogło być przypadkiem,  że zdjęcie to zostało zamieszczone w styczniu skoro w tle za zespołem pojawia się napis ,,Dosiego roku.”
Przednie to musiało być powitanie roku , skoro uczestników karnawałowej imprezy bawił  zespół ,,Inkowie” – ikona rudzkiej sceny muzycznej lat 60.

 

 

 

 

Z dawnej prasy

Orzegów 1905 rok

 

Przyglądając się użalaniu , a poniekąd i odgrażaniu czytelnika Głosu Śląskiego z 1905 roku łatwo skonfrontować  treść jego wypowiedzi z większością podobnych , współczesnych  form zabierania głosu w mediach  , gdzie anonimowy rzecz jasna autor kieruje w stronę już nie anonimowego adresata swoją  słowną napaść. To klasyczne i jakże powszechne obecnie nadinterpretowanie  wolności słowa czy wypowiedzi. Umyka  to ,że anonimowe ataki na kogoś są nie tylko nie na miejscu ale często są podłością wyrządzoną komuś , kto nie zawsze ma możliwość się obronić.

Tak ,że należy zakładać ,że gdyby obecnie  taki temat wrzucono na jakieś ogólnodostępne forum byłaby tzw.jazda bez trzymanki podobna do tej jak w poniższym artykule.

,,Słabe” to gdy ktoś jeden nie dość ,że anonimowo to jeszcze wypowiada się w imieniu parafian .A to już ów organista ma się teraz głowić , któż to taki na  niego nadaje .Kogoś jednego może by podejrzewał ,ale ten jeden nie przypadkiem powołał się na parafian.

 

 

 

 

 

Kamiński w cenie 

Najdroższy piłkarz polskiej ekstraklasy!

 

 

 

19 latek z Orzegowa   właśnie co ,osiągnął rekordową wartość na rynku transferowym i w tej chwili jest  najwyżej wycenionym piłkarzem w polskiej ekstraklasie ! Suma 10 mln euro  jaką podano w dniu 31 grudnia 2021 roku na  najbardziej wiarygodnym , prestiżowym  piłkarskim serwisie statystycznym Transfermarkt  -robi wrażenie.
Zważywszy jego młody wiek , jak również to ,że  na razie gra w polskim klubie to wartość ta mówi sama za siebie. Wystarczy spojrzeć w towarzystwie jakich polskich piłkarzy znajduje się Kuba.

Jako ciekawostkę należy podać ,że sam Robert Lewandowski ,którego wartość w szczycie kariery szacowano na ponad 100 milionów , w lecie 2010 roku  opuszczał też zresztą klub Kuby Kamińskiego Lech Poznań za ,,jedyne ” 4,75 miliona euro

 

 

 

Wiele też mówią poniższe zestawienia .

Jakub Kamiński  zajmuje w tej chwili

 

-840 miejsce –  wśród najdroższych piłkarzy na świecie

-1 miejsce – jako  najbardziej wartościowy piłkarz w  polskiej ekstraklasie

-78  miejsce na świecie  jako lewy napastnik

-30 miejsce  na świecie wśród  piłkarzy rocznika 2002

 

Poniżej lista  aktualnie najwyżej wycenionych polskich piłkarzy .Można rzec doborowe towarzystwo .Wysoka pozycja Jakuba Kamińskiego w tej stawce zasługuje na szczególną uwagę z racji na jego wiek .

Robert Lewandowski 33 lata 50 mln euro
Piotr Zieliński 27 lat 50 mln euro
Jan Bednarek 25 lat 22 mln euro
Matty Cash 24 lata 22 mln euro
Arkadiusz Milik 27 lat 17 mln euro
Wojciech Szczęsny 31 lat 15 mln euro
Sebastian Szymański 22 lata 13 mln euro
Grzegorz Krychowiak 31 lat 11 mln euro
Bartłomiej Drągowski 24 lata 11 mln euro
Jakub Kamiński 19 lat 10 mln euro
Krzysztof Piątek 26 lat 10 mln euro
Jakub Moder 22 lata 10 mln euro
Kacper Kozłowski 18 lat 10 mln euro

 

Na chwilę obecną transfer zagraniczny  Kamińskiego jest   niemal już przesądzony. W  najbliższym czasie  ,,Kamyk”ma podpisać kontrakt z klubem Bundesligi  VFL Wolfsburg .Do końca rundy wiosennej Kuba ma jednak grać jeszcze w Lechu , co jest istotne o tyle ,że klub ten mierzy w mistrzostwo kraju , co i dla samego Kamińskiego byłoby znacznym, wzbogaceniem jego dorobku sportowego. W zespole z Wolfsburga miał by grać dopiero od lata.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *