30 października 2022

W tym wydaniu :

– Kwesta 2022
– Spacer po dawnym i dzisiejszym Orzegowie
– Orzegowska 62
– Dawny Orzegów w kolorze
– Zdjęcie z kalendarza
– Ze sportu

 

 

 

 

 

 

 

 

Spacer po Orzegowie

 

 

Z mieszkającym w Niemczech Jerzym Osdartym znamy się niemal od czasu ,w którym w internetowej sieci pokazał się  orzegowski portal. Choć od lat co roku gdy odwiedza Orzegów mamy okazję się  spotykać, tym razem  po raz pierwszy postanowiliśmy   odbyć wspólny spacer po Orzegowie.

 

Wyprowadził się z Orzegowa ,ale po dziś dzień Orzegów nie wyprowadził się z niego.

 

Ktoś kiedyś  trafnie określił go skarbnicą wiedzy o Orzegowie.  Od zawsze pasjonował się  miejscem ,z którym wiązała się cała jego młodość.Od niepamiętnych lat zbiera informacje o nim. Wiele z nich  wykorzystuję  na stronie, często też wypytuję  o mniej znane mi fakty z historii Orzegowa.

Wybierając się na przechadzkę po Orzegowie można było z góry założyć ,że będzie to  raczej sentymentalna podróż w czasie .Jak tu nie wykorzystać okazji  i nie wypytywać o przeszłość Orzegowa kogoś  ,kto nie tylko  posiada  u siebie skrzętnie  od wielu lat zarchiwizowane zapiski i notatki  dotyczące tego miejsca,ale też  wiedzę nabytą z przekazów rodziców , dziadków , a także wielu starszych orzegowian.

Interesująco  więc  w odniesieniu do Orzegowa  zapowiadała  się konfrontacja rzeczywistości z odległymi czasami , o których przyznam chciałem się  podczas naszej wędrówki  jak najwięcej dowiedzieć .

 

 Spacer po dawnym i dzisiejszym Orzegowie 

wejdź tu

 

 

 

 

Orzegowska 62

Trwają ostatnie prace termoizolacyjne budynku przy ulicy Orzegowskiej 62 .Już teraz jednak można podziwiać nową elewację .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

***

Forma rośnie ,a MŚ tuż ,tuż…

.

Kolejny dobry mecz Jakuba Kamińskiego.Jego drużyna VFL Wolfsburg wysoko pokonała zespół VFL Bochum 4-0.Dzięki temu zwycięstwu ,,wilki” przesunęły się w bezpieczną strefę Bundesligi.Cieszy to ,że Kuba po raz kolejny wyszedł na murawę od pierwszej minuty , co świadczy ,że na dobre zadomowił się w pierwszym składzie.

Jest to o tyle istotne ,że już za niedługo trener reprezentacji ogłosi wąską kadrę ,która wyjedzie na rozpoczynające się za 3 tygodnie Mistrzostwa Świata .Nie ma co już teraz przesądzać , by nie zapeszyć, ale  na chwilę obecną szanse na wyjazd ,,kamyka są bardzo realne.