Sportowa moc ,,szóstki”

Zaznaczam ,że  poniższy zestaw jest  sporządzony   wyłącznie na podstawie mojej wiedzy ograniczonej być może o inne nazwiska i dokonania.Szkoda ,że  szkoła sama nie stworzyła sobie takiego panteonu gwiazd wywodzących się z  ,,szóstki” , bo naprawdę jest się czym chwalić.

 

 

Piłka nożna

Damian Gorawski – 14 krotny reprezentant Polski .W ekstraklasie grał w takich klubach jak Ruch Chorzów ,Wisła Kraków  z którą zdobył 2 krotnie mistrzostwo Polski  .Karierę zakończył w  Górniku Zabrze.W latach 2005 -2009  grał w ekstraklasie rosyjskiej .W 2006 roku został powołany na MŚ w piłce nożnej w Niemczech , na które jednak ze względów zdrowotnych nie wyjechał.

Damian Gorawski 14-krotny reprezentant Polski

 

 

Jakub Kamiński – Obecnie jeden z największych talentów młodego pokolenia w Polsce.Piłkarz czołowego klubu ekstraklasy Lecha Poznań , z którym w różnych kategoriach wiekowych sięgnął 2 razy po mistrzostwo kraju .Od 14 roku życia regularnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski .5 września 2021 roku zadebiutował w narodowej reprezentacji Polski pod wodzą Paulo Sosy. 

Jakub Kamiński u boku Roberta Lewandowskiego podczas swojego debiutu reprezentacyjnego  w meczu z San Marino.

 

Michał Widuch – bramkarz futsaalu grający w klubach ekstraklasy :Gwiazdy Ruda Śląska ,Gafu Gliwice i Piasta Gliwice .Kilkukrotny reprezentant kraju pierwszej drużyny narodowej jak również reprezentacji młodzieżowej

 

 

Zapasy

Natalia Strzałka – brązowa medalistka Letnich Igrzysk Młodzieży 2014 r. Srebrna medalistka mistrzostw świata kadetek w 2014 r.Brązowa medalistka kadetek z 2014 r.W 2018 roku  wicemistrzyni Akademickich Mistrzostw Świata
w 2019 roku została  młodzieżową mistrzynią Europy oraz brązową medalistką młodzieżowych mistrzostw świata .Kilkukrotna mistrzyni Polski.

 

Natalia Strzałka ze złotym medalem młodzieżowych Mistrzostw Europy

 

Patrycja Cuber- młodzieżowa wicemistrzyni Europy

 

Adrian Hajduk  –9 krotny mistrz Polski .Srebrny medalista Wojskowych Mistrzostw Świata.

Grzegorz Łabus 2 krotny mistrz Polski , 1 wicemistrz , 3 razy brązowy medalista MP.

Ponadto medalistami mistrzostw Polski byli również

Aleksander Wojtachnio 

Przemysław Wojtachnio

Kamil Wojciechowski 

Tomasz Jonkisz  

Łukasz Lubowicz

W grupie tej wymienieni zostali tylko zapaśnicy z największymi osiągnięciami, nie sposób wymienić tu wszystkich medalistów w kategoriach młodzieżowych.

 

 

Rugby

Patrycja Bober , Anna Szkudlarek , czołowe  rugbistki KS Rugby Ruda Śląska , z którym zdobywały medale Mistrzostw Polski Rugby 7 .Obydwie powoływane do reprezentacji Polski , z która wzięły udział w ME Dywizji B zdobywając złoty medal i awansując do dywizji A.

 

Patrycja Bober

 

 

 

Tenis ziemny

Karolina Bartusek

 

W młodzieżowych kategoriach wiekowych kilkukrotna medalistka  mistrzostw Polski w grze pojedynczej i deblowej .Powoływana do młodzieżowej kadry narodowej.  Reprezentowała nasz kraj w drużynowych Mistrzostwach Europy. 

Karolina Bartusek na zdjęciu z tenisistą wszechczasów Bjoernem Borgiem


Mateusz Szmigiel

Tenisista Górnika Bytom , z którym zdobył drużynowe Mistrzostwo Polski .Trener w tym klubie.

 

Hokej

Igor Augustyniak 

Wychowanek RTH Zryw Ruda Śląska obecnie napastnik klubu ekstraklasy Comarch Cracovia.Kilkukrotny reprezentant Polski  do lat 20.  

Igor Augustyniak hokeista  grający w klubie ekstraklasy Comarch Cracovia

 

 

Lekkoatletyka

Na większe sukcesy przyjdzie jeszcze poczekać ,na razie  uprawiające lekkoatletykę dziewczyny  pod okiem Katarzyny Czyż z pomocą innych szkoleniowców  świetnie się rozwijają , progresja ich wyników wskazuje ,że ich proces szkolenia przebiega właściwie.Powołana do życia klasa sportowa o profilu lekkoatletyka , znakomita baza treningowa i zapał trenerski gwarantują ,że o tych dziewczynach będzie jeszcze głośno.

 W 2018 roku w mistrzostwach Polski w sztafetowych biegach przełajowych , w których wystapiło 16 sztafet reprezentujących wszystkie województwa  dziewczyny z orzegowskiej ,,szóstki” okazały się najlepsze w kraju!!!

Sztafeta wystąpiła w składzie:Daria Czyszczon, Justyna Maduzia, Kinga Kluge, Otylia Gawin, Weronika Zawada, Natalia
Bernady, Martyna Moj, Dominika Kobierska, Magda Miliczek, Marysia Gawlas i Zuzanna Czyż

Wymienione nazwiska wraz z tymi poniżej warto zapamiętać , bo z pewnością niejedna z tych lekkoatletek nieraz w przyszłości  błyśnie swym talentem na imprezach większej rangi.


Monika Mochnia – lekkoatletka AZS AWF Katowice srebrna medalistka MP seniorów w sztafecie 4x400oraz złota medalistka w sztafecie 4×400 juniorów

Patrycja Suchowiecka lekkoatletka Pogoni Nowy Bytom – Halowa mistrzyni Śląska na 1000m

Inne lekkoatletki  reprezentujące również klub Pogoń Nowy Bytom

Agnieszka Kurpas

Monika Piegza

Patrycja Wdowczyk

Zuzanna Czyż –złota medalistka  Mistrzostw Śląska Młodzików,

Zuzanna Putoń
Na koncie m.in tytuł lekkoatletycznej mistrzyni Śląska w ktg.młodziczek

 

12 byłych uczniów   tej szkoły  było reprezentantami Polski w różnych kategoriach wiekowych w 6 różnych dyscyplinach sportowych!

 

 

Możemy być dumni z efektów pracy w tej szkole .Pojedynczy  sukces też zawsze cieszy , jednak  wieloletnia przynależność ,,szóstki” do ścisłego grona najbardziej usportowionych szkół w województwie to dowód na to ,że  szkoła ta dba o to by w tej czołówce pozostać na dłuższy czas.


.