Najem mieszkań

Ruszył nabór wniosków na najem mieszkań przy ulicy Tomanka

 24 sierpnia ruszył nabór wniosków na najem mieszkań przy ulicy Tomanka w Rudzie Śląskiej. Jakie informacje przekazano na ten temat?

24 sierpnia – ogłoszono nabór wniosków na najem mieszkań przy ulicy Tomanka w Orzegowie . Lokale mieszkalne stanowią własność Regionalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. z siedzibą w Chorzowie. W budynku przy rudzkiej ulicy znajduje się 44 mieszkań.

Ruszył nabór wniosków na najem mieszkań przy ulicy Tomanka

Lokale mieszkalne są w standardzie „pod klucz”, czyli będą wyposażone w kuchenkę elektryczną, zlewozmywak oraz biały montaż w łazience. Zakończenie inwestycji zaplanowano oraz jej oddanie do użytku na pierwszy kwartał 2024 roku. Budynek ma w sobie 44 mieszkania:

  • 39 lokali mieszkalnych – dwupokojowych o powierzchni od 49,84m2 do 55,66m2,
  • 5 lokali mieszkalnych – trzypokojowych o powierzchni od 65,93m2 do 57,39m2.

Zasady dotyczące wynajmowania takich mieszkań ujęto w specjalnym zarządzeniu: Zarządzeniu nr  SP.0050.2.312.2022 Prezydenta Miasta Ruda Śląska z dnia 19.08.2022r.

„Wniosek dotyczący przydziału lokalu mieszkalnego stanowi załącznik do wyżej wskazanego zarządzenia i jest do pobrania na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ruda Śląska w zakładce: Jak załatwić sprawę/ AL. – Mieszkania, lokale użytkowe” – informuje Urząd Miasta w Rudzie Śląskiej.

Źródło informacji: UM Ruda Śląska